Ciekawostki ze świata biżuterii: najdroższe i najbardziej niezwykłe klejnoty na świecie

Ciekawostki ze świata biżuterii: najdroższe i najbardziej niezwykłe klejnoty na świecie

Biżuteria od wieków fascynuje ludzi swoją piękną formą, niezwykłą historią i czasami oszałamiającą wartością. W świecie biżuterii istnieją klejnoty, których cena i historia robią ogromne wrażenie na miłośnikach tego sztandarowego elementu luksusu. Przedstawiamy niektóre z najbardziej niezwykłych i najdroższych klejnotów na świecie, które wzbudzają zachwyt i podziw.

Diament Hope

Diament Hope (Diament Nadzieja) to jeden z najbardziej znanych i tajemniczych diamentów w historii. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się jeszcze w XVII wieku, a obecnie znajduje się w muzeum Smithsonian w Waszyngtonie, przyciągając tysiące oglądających każdego roku. Ten niezwykle rzadki niebieski diament o wielkości 45,52 karata zachwyca swoim intensywnym kolorem i legendą otaczającą jego przeklęcie – rzekomo przynosi pecha swoim właściciel(k)om. Na szczęście biżuteria w naszym sklepie jest wolna od klątw.

The Pink Star

The Pink Star, czyli różowa gwiazda, to jeden z największych i najrzadszych różowych diamentów na świecie o doskonałym kolorze. Znaleziono go w Afryce w 1999 roku, jego waga wynosi około 59,60 karata. Ten niezwykle rzadki kamień był przedmiotem aukcji w 2017 roku, gdzie został sprzedany za rekordową kwotę 71,2 mln dolarów, co uczyniło go wówczas najdroższym diamentem na świecie. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz biżuterię w bardziej przystępnych cenach, a korzystając z kodów rabatowych do Polcarat dostępnych na stronie Picodi, możesz otrzymać dodatkową zniżkę, co będzie miłym dodatkiem do Twoich zakupów.

Graff Pink

Graff Pink to kolejny bardzo znany różowy diament, który zyskał sławę jako jeden z najpiękniejszych diamentów na świecie. Ta celebrytka wśród kamieni szlachetnych waży 24,78 karata i została wyceniona na ponad 46 mln dolarów. Jej idealny kształt i intensywny różowy kolor sprawiają, że jest pożądanym eksponatem dla bajecznie bogatych kolekcjonerów.

Taj Mahal Diamond

Diament Tadź Mahal to biały diament o historycznym znaczeniu i niezwykłej wartości. Jego historia sięga XVII wieku, kiedy to został stworzony jako prezent dla cesarza Szahdżahana od jego żony Mumtaz Mahal. Obecnie znajduje się w prywatnej kolekcji, a jego wartość szacuje się na ponad 100 mln dolarów.

Blue Moon Diamond

Błękitny księżyc Józefiny jest jednym z największych i najrzadszych błękitnych diamentów na świecie. Łączy on w sobie intensywny błękitny kolor, przezroczystość i czystość. Został znaleziony w 2015 roku w Południowej Afryce. Choć jego waga wynosi zaledwie 12,03 karata, na aukcji Sotheby’s sprzedano go za ponad 48 mln dolarów.

Te niezwykłe i niezwykle wartościowe klejnoty są nie tylko symbolami luksusu, ale także świadectwem niezwykłych historii ludzi. Ich piękno i wartość sprawiają, że są one obiektem podziwu i zainteresowania dla całego świata.

Wszystkie komentarze

    Zostaw odpowiedź