Biżuteria z turkusem - piękny lazurowy kamień w biżuterii srebrnej

Biżuteria z turkusem

Biżuteria z turkusem powraca na wybiegi i do pracowni projektantów mody co sezon i za każdym razem zaskakuje możliwościami, jakie daje twórcom. Biżuteria z turkusem w intensywnym, niebieskim lub zielonkawym kolorze to propozycja dla pań, które lubią połączenie klasycznego srebra ze zdecydowanym kolorem.

Turkus Jest 79 produktów.

Aktywne filtry

Biżuteria z turkusem kojarzy się z wakacjami, relaksem i słońcem. Nic dziwnego, turkus to minerał, który  swój kolor, przywodzący na myśl rajski ocean zawdzięcza aż 10% zawartości związanej miedzi.

Biżuteria z turkusem – dlaczego jest taka niezwykła

Z turkusem wiąże się wiele legend i historii, ponieważ od wieków uznawany jest za kamień magiczny. Biżuteria z turkusem była znana już ponad 6000 lat temu w dawnej Persji, gdzie najbogatsi przedstawiciele dworu nosili wisiory z turkusem lub inną biżuterię z tym minerałem.  W starożytnych Chinach biżuteria z turkusem traktowana była jak środek medyczny – turkusowi przypisywano tyle prozdrowotnych właściwości, że stał się narodowym kamieniem Chin i Tybetu.

Turkus – minerał, dzięki któremu biżuteria jest niepowtarzalna

Turkus nazywany jest kamieniem zwycięzców, jego symbolika związana jest z witalnością, energią wewnętrzną, dlatego jest często wybierany jako prezent dla silnych, odważnych kobiet, które chcą zaznaczyć swoją przebojowość. Biżuteria z turkusem pasuje zarówno do jasnej jak i opalonej skóry, w pierwszym przypadku podkreśla kobiecy wdzięk, w drugim – eksponuje radosny, przebojowy charakter. Biżuteria oprawiona w srebro najwyższej próby odwraca uwagę od ewentualnych mankamentów skóry.
Biżuteria z turkusem przyciąga wzrok, jest więc idealna dla pań, które chcą zostać zapamiętane. Oryginalnie turkus ma pochodzenie naturalne, to minerał, który swoją barwę zawdzięcza związkom miedzi i żelaza, dlatego nie istnieją na świecie dwa identyczne turkusy. Ale czy istnieją dwie takie same kobiety?

Biżuteria z turkusem – pochodzenie

Biżuteria z turkusem znana jest dziś na całym świecie, ale pierwsze turkusy wydobywano na półwyspie Synaj. Już 4 000 lat temu biżuterią z turkusem swoje ciała zdobili faraonowie i kapłani. Niezwykły kolor minerału urzekał monarchów Azji i Ameryki. Pochodzenie nazwy „turkus” tłumaczone jest z języka francuskiego i oznacza „pierre turquoise”, czyli „kamień turecki”. To przez Turcję biegły najbardziej znane szlaki handlowe, łączące Europę zresztą świata i to z Turcji przywieziona została na Stary Kontynent pierwsza biżuteria z turkusem.

Biżuteria z turkusem  - cechy szczególne

Kolczyki czy naszyjniki z turkusem mienią się intensywnym lazurem. Turkusy występują również w odcieniach błękitów a nawet zieleni. W Polcarat Design znajdziecie Państwo biżuterię z turkusem oprawioną w srebro. Postawiliśmy na klasyczne, eleganckie wzory, które spodobają się paniom ceniącym wyróżniającą się biżuterię. Kobieta, u której zobaczymy kolczyki z turkusem jest odważna, lubi bawić się biżuterią. To zdecydowanie propozycja dla kobiet, które znają swój styl i potrafią go dopasować do każdej okazji. W Polcarat Design stawiamy na jakość kamieni – wszystkie są pochodzenia naturalnego (rekonstruowany turkus), a ich obróbką zajmują się sprawdzeni dostawcy i jubilerzy.

Biżuteria z turkusem Polcarat Design

Biżuteria z turkusem to wspaniały pomysł na niebanalny prezent dla kogoś bliskiego. W Polcarat Design znajdziecie Państwo gotowe komplety lub pojedyncze modele biżuterii. W naszej ofercie znajdują się kolczyki z turkusem, misternie zdobione bransoletki i broszki a także wisiorki i naszyjniki z turkusem. Proponujemy modele z drobnymi, dyskretnymi kamieniami jak i dużymi bryłkami, oprawionymi w srebrne okucia. Część biżuterii z turkusem jest oksydowana, co zapewnia jej wyjątkową ochronę blask na długie lata. Biżuteria z turkusem Polcarat Design wyróżnia się jakością wykonania, precyzją zdobień i wysoką jakością użytych kamieni. Możecie być Państwo pewni, że wybierając biżuterię z turkusem, wybieracie sprawdzonych dostawców i wysoką jakość.

Komu najbardziej pasuje biżuteria z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest bardzo wdzięczna – pasuje paniom o jasnej i ciemniejszej skórze, blondynkom, brunetkom i rudym. Turkus jest jednak szczególnie polecany paniom z niebieskimi i zielonymi oczami – lazur kamienia pięknie eksponuje kolor tęczówki i powoduje, że nawet bez makijażu twarz wygląda niezwykle świeżo i efektownie. Błękit turkusu pasuje niemal do każdej kreacji. Biżuteria z turkusem jest chętnie wybierana również przez międzynarodowe gwiazdy filmu na ważne premiery i wydarzenia branżowe. W koliach z turkusem występowały m.in.: Heidi Klum, Sofia Vergara, Cate Blanchett czy Megan Fox.

Biżuteria z turkusem i jej magiczne właściwości

Turkus to drogocenny minerał, który należy do grupy minerałów rzadkich. Przypisuje się mu właściwości lecznicze, szczególnie przydatny jest przy infekcjach górnych dróg oddechowych, dolegliwościach oczu, zapobiega koszmarom. Jest to kamień zwycięzców – odgania złe myśli i negatywną energię, sprawia, że czujemy się bardziej witalni, radośni i silni.

Biżuteria z turkusem a może...howlitem? Jak poznać podróbkę?

Biżuteria z turkusem często jest podrabiana. Nic dziwnego, piękny turkus jest minerałem rzadkim i stosunkowo drogim. Jego piękną barwę łatwo podrobić, dlatego na rynku można spotkać howlit turkusowy, bliźniaczo podobny minerał barwiony na turkusowo. Howlit to krzemian, który naturalnie zabarwiony jest na mleczną biel. Jego podobieństwo do turkusu przejawia się w sieci czarnych i brązowych żyłek, które przecinają powierzchnię kamienia.  Howlit również jest piękną ozdobą, ale nie może równać się spektakularnej urodzie turkusu. Biżuteria z turkusem jest niepowtarzalna i na szczęście łatwo ją odróżnić od biżuterii z howlitem.

Kolczyki z turkusem – zawsze modne

Nie ma sezonu, w którym nie pojawiłaby się biżuteria z turkusem. Kamień ten jest znany, ceniony i lubiany przez kobiety i mężczyzn. Biżuteria z turkusem od Polcarat Design odzwierciedla wszystko, co najlepsze w tym rzadkim kamieniu. Proponujemy Państwu wzory delikatne i eleganckie, jak i odważne, rzucające się w oczy. Prosimy zapoznać się z całą galerią naszej biżuterii z turkusem – czasami najpiękniejsza biżuteria jest nieoczywista i po prostu trzeba się w niej zakochać od pierwszego wejrzenia.