Pierścionki srebrne z Bursztynem

Pierścionek z bursztynem

Srebrny pierścionek z bursztynem jest jak para wygodnych butów – warto go mieć, bo sprawdzi się w każdej sytuacji. Nieważne, czy pierścionek z bursztynem przywiozłaś z wakacji, czy jest to srebrny pierścionek z bursztynem z targów jubilerskich. Pierścionek z bursztynem zawsze przywołuje miłe skojarzenia i jest biżuterią inna niż inne. Dlaczego? Zaraz się dowiesz.

Bursztyn Jest 22 produktów.

Aktywne filtry

Pierścionki z bursztynem – ile w  nich historii a ile mody?

Bursztyn jest najstarszym materiałem zdobniczym, jaki dziś wykorzystuje się w jubilerstwie. Istnieje bowiem od początku życia na ziemi. Jest szczególnie znany na północy Europy i w Rosji. Już w okresie paleolitu robiono z niego ozdoby, amulety i przedmioty obrządków magicznych i religijnych. Nazywano „złotem północy” i używano jako środka płatniczego.

W południowych częściach dzisiejszej Europy z bursztynu robiono głównie amulety.

I tak, starożytni Grecy i Rzymianie chętnie nosili przy sobie kawałeczki zastygłej żywicy, ponieważ wierzyli nie tylko w ich magiczną moc, ale i uzdrawiającą energię. Bursztynem leczono zapalenie gardła, reumatyzm i bóle głowy. Już wtedy robiono coś w rodzaju pierścionków z bursztynem – szlifowano bursztyn i osadzano go w miedzi, którą łatwo było uformować na palcu.
Dziś również chętnie stosuje się bursztyn na różne dolegliwości. Czy jest w tym jakiś sens? Bursztyn zawiera wiele cennych składników mineralnych i pierwiastków. Są to przede wszystkim jod, żelazo, potas, magnez krzem, wapń, mangan, cynk. Poza tym bursztyn wytwarza tzw. bursztyniany, czyli sole bursztynowe. Sole te mają właściwości silnie przeciwzapalne i bakteriobójcze, a to oznacza, że mobilizują nasz organizm do walki z zarazkami.

Pierścionek z bursztynem - wróćmy do tematów jubilerskich.

Bardzo ciekawe jest, że bursztyn bardzo chętnie był wykorzystywany do projektowania biżuterii ekstrawaganckiej, z rozmachem. Zanim pojawiły się srebrne pierścionki z bursztynem, jakie znamy, jubilerzy i artyści prześcigali się w wykorzystaniu tego pięknego materiału. Bursztynowa Komnata, którą wyrzeźbiono w latach 1701-1709 do dziś rozpala wyobraźnię historyków, poszukiwaczy skarbów i miłośników sztuki. Późniejsze lata przyniosły bursztynowi nowe zastosowanie. W okresie secesji, w której tak chętnie wykorzystywano sztukę użytkową, z bursztynu robiono lufki do papierosów, mydelniczki, różańce, kieliszki do jajek. W latach 20  XX wieku bursztyn opanował klasyczne projekty jubilerskie: pojawiły się pierwsze pierścionki z bursztynem i bransoletki w kształcie, jaki znamy dziś. Łączono je głównie ze srebrem, rzadziej złotem. Ciepły blask i inkluzyjność bursztynu doskonale kontrastuje z chłodem srebra, więc taka biżuteria od razu spodobała się europejskim wielbicielkom mody. Czy wiedziałaś, że srebrny pierścionek z bursztynem może mieć za sobą taką historię?

Srebrny pierścionek z bursztynem – jak znaleźć swój idealny?

Pierścionki z bursztynem mogą być papierkiem lakmusowym umiejętności jubilerskich. Sam bursztyn jest delikatnym i miękkim materiałem, łatwo ulega zarysowaniom, więc tylko wprawna dłoń jubilera potrafi dobrze obchodzić się z „morskim złotem”. Pierścionek z bursztynem wspaniale prezentuje się zarówno z gładkim, wypolerowanym srebrem jak i plecionkami. Srebrne pierścionki z bursztynem osadzonym w koszyczkach lub innych zdobieniach bardzo często są wybierane przez kobiety kochające bliskość przyrody i naturalne materiały. Klasyczne, okrągłe oczka w pierścionku z bursztynem wybierają panie ceniące elegancję. Srebrny pierścionek z bursztynem jest zawsze dobrym pomysłem na prezent. Pierścionki z bursztynem ze srebra są bowiem tak klasyczne, że sprawdzą się zarówno dla kogoś bliskiego jak i dalszej znajomej. Co ciekawe, bardzo często też wybiera się bursztyn jako prezent biznesowy.
Dla pań, które lubią szukać alternatywnych rozwiązań w klasycznych materiałach, polecamy pierścionki z bursztynem zielonym.  Są rzadsze niż żółte bursztyny i mają w sobie coś tajemniczego. Pierścionek z zielonym bursztynem na pewno przyciągnie uwagę i łatwo go połączyć z innymi elementami biżuterii, choćby koralem czy onyksem.
Duże pierścionki z bursztynem w srebrze wybierają panie, które cenią nietuzinkowe rozwiązania wśród naturalnych materiałów. Taki duży pierścionek z bursztynem świetnie komponuje się z ubraniami jedwabnymi, z lnu, wełny czy naturalnej bawełny. Srebrne pierścionki z bursztynem urzekają panie o bardzo różnych gustach. Nic dziwnego, obojętnie, jakie wzory preferujemy i jak się nosimy, naturalne materiały, sprawdzone wzory i magia zaklęta w bursztynie, bardzo przyciągają.

Pierścionek zaręczynowy z bursztynem – nowa stara tradycja.

Pierścionek zaręczynowy z bursztynem wcale nie jest nowym pomysłem. Już w czasach średniowiecznych panny z bogatych domów otrzymywały w prezencie miłosnym pierścionki z bursztynu – był on ceniony równie wysoko jak złoto. Dzisiaj, w czasach, kiedy triumfy w branży ślubnej święci biżuteria glamour, warto przypomnieć sobie wielowiekową tradycję i sprawdzić, jakie dzieła sztuki proponują dzisiejsi jubilerzy. Pierścionek zaręczynowy z bursztynem potrafi być równie piękny jak ten wysadzany diamentami.
Pierścionek zaręczynowy z bursztynem jest  bardzo osobisty, wiele mówi o mężczyźnie, który go wręcza. Taki mężczyzna ceni tradycję, ale i lubi chodzić ścieżkami, którymi nikt przed nim nie chodził. Warto więc zobaczyć, jak dziś wyglądają pierścionki z bursztynem. W końcu każdy bursztyn to inna historia, inne załamanie światła, inne mikroorganizmy zatopione pod kroplą żywicy. To by oznaczało, że na całym świecie nie znajdzie się drugiego identycznego pierścionka. W porównaniu z wszechobecną modą na idealnie szlifowane cyrkonie, pierścionek z bursztynem może być wyjątkową biżuterią na naprawdę wyjątkową okazję.