Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii (więcej informacji).
Wyłączenie plików cookies może spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu lub ograniczyć jego dostępność.

zamknij

Biżuteria z bursztynem - najwyższej jakości bałtycki bursztyn

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem to nieprzemijająca klasyka, którą co sezon odkrywają na nowo projektanci. Szlachetność i tajemnica zamknięte w każdej bryłce z bursztynem powodują, że  zakochują się w nim kobiety i mężczyźni. Bursztyn  to odwieczny obiekt pożądania  wszystkich, którzy kochają piękne przedmioty. W wielu kulturach przedmiotom z bursztynem nadaje się cechy magiczne i prozdrowotne. Bursztynowa Komnata do dziś jest jedną z największych tajemnic XX wieku.

Co to jest bursztyn?

Bursztynem nazywamy zastygłą żywicę, którą produkowały 40 milionów lat temu temu olbrzymie drzewa iglaste. Złota, lepka ciesz skapywała z gałęzi i formowała się wewnątrz gigantycznych pni. Często do grudek z bursztynem przyklejały się owady, inne rośliny czy małe zwierzęta. Doskonale zachowane w złotych bryłkach z bursztynem odkrywają przed nami tajemnice historii Ziemi. Biżuteria z  bursztynem to skarb sprzed milionów lat.

Bursztyn Jest 135 produktów.

Aktywne filtry

Dlaczego biżuteria z bursztynem jest taka cenna?

Bursztyn to szlachetny surowiec naturalny. Nie ma na świecie dwóch identycznych bryłek z bursztynem, a to oznacza, że nie istnieje na świecie druga dokładnie taka sama biżuteria z bursztynem. Będą się one zawsze różniły inkluzjami, załamaniami, formą. Z bursztynem jest jak z kobietą, która go nosi  – bywa kapryśny i piękny, nieodgadniony i nieuchwytny. Znamy ponad 60 odmian bursztynu, ale najbardziej cenionym jest ten nazywany Złotem Bałtyku i taka właśnie biżuteria z bałtyckim bursztynem znajduje się w naszej ofercie.

Biżuteria z bursztynem Polcarat Design

W ofercie Polcarat Design znajduje się biżuteria z bursztynem w wielu odsłonach: klasycznych i nowoczesnych w formie kolczyków, wisiorków, broszek, pierścionków czy bransoletek. Posiadamy również komplety biżuterii z bursztynem – jeśli macie Państwo ochotę podarować komuś bliskiemu wyjątkowy prezent. Biżuteria z bursztynem okuta jest srebrem najwyższej próby. Nasz bursztyn pochodzi ze złóż Morza Bałtyckiego i został pozyskany z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego.  Dobro Bałtyku i jego bogactwo są dla nas bardzo ważne, dlatego nasza biżuteria z bursztynem pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców.

Biżuteria z bursztynem – kiedy ją wybrać?

Biżuteria z bursztynem jest idealnym prezentem na każdą okazję, ale wiemy, że dla wielu osób bursztyn to kamień wyjątkowo ważny. Kobiety, które wybierają biżuterię z bursztynem lubią zaskakiwać. Możliwości, jakie daje ten piękny, naturalny surowiec powodują, że bursztynowa biżuteria zawsze zwraca uwagę. Klasyczne formy jak i awangarda, romantyczne wzory lub kształty zwierząt – biżuteria z bursztynem jest idealna dla kobiety w każdym wieku. Biżuteria z bursztynem Polcarat Design zakuta jest w srebro najwyższej próby 925 lub pozłacana.
Biżuteria z bursztynem się nie starzeje, nigdy nie wychodzi z mody i nie poddaje się zmieniającym trendom.

Biżuteria z bursztynem – jaki kolor?

Bursztyn ma wiele odmian i odcieni, które nadają mu różnego charakteru. Bursztyn potrafi być gładki jak tafla wody lub nieregularny i chropowaty. Jego przejrzystość również może się zmieniać – w naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno eleganckie formy z bursztynem zabarwione mleczną tonią jak i przejrzyste bursztyny w wielu odcieniach.
Bursztyn Polcarat Design występuje w kolorach od jasnego żółtego, przez pomarańczowy, złoty, miodowy, karmelowy, zielony aż po głębokie odcienie koniaku. Prosimy również zwrócić uwagę na bursztyn zielony w kilku odcieniach. Jesteśmy przekonani, że któryś z nich Państwa urzeknie. Zasada doboru bursztynu jest dość dowolna, pasuje on kobietom o chłodnym jak i ciepłym typie urody, temperamentnym i spokojnym. Naturalne pochodzenie bursztynu powoduje, że trudno jego jednoznacznie zdefiniować i jasne odcienie pasują zarówno młodym dziewczynom jak i dojrzałym kobietom. Z bursztynem można zrobić wiele, dlatego nasza oferta jest bardzo szeroka.


Twoja biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem Polcarat Design jest tak projektowana, by była nie tylko ozdobą osoby, która ją nosi, ale samodzielnie stanowiła piękną małą rzeźbę. Ten niezwykły surowiec urzeka naszych projektantów swoją plastycznością – dlatego warto obejrzeć całą kolekcję Polcarat Design, by wybrać swoją biżuterię z bursztynem, która nas zachwyci. Biżuteria z bursztynem wygląda olśniewająco zarówno w kompletach jak i samodzielnie, w połączeniu ze złotem, srebrem, ale i materiałami takimi jak rzemień czy skóra.
Dla zwolenników wzorów ponadczasowych proponujemy biżuterię z bursztynem w odcieniu pomarańczowym. To najczęściej wykorzystywany w jubilerstwie kolor bursztynu i jest odpowiedni zarówno na dzień jak i wieczór. Fani awangardy i nowoczesności również mają ogromny wybór: biżuteria z polerowanych kamieni w odcieniach złota lub głębokiego szafiru przyciąga wzrok i zostaje zapamiętana na długo. Każde oczko z bursztynem jest wyjątkowe, dlatego warto poświęcić chwilę, by wybrać swoją ulubioną biżuterię z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem  – dobra i polska

Biżuteria z bursztynem jest jednym z najbardziej charakterystycznych produktów  kojarzonych z Polską za granicą. Szczególnie w Chinach, które są jednym z głównych rynków zbytu bursztynu na świecie, polska biżuteria z bursztynem jest wyjątkowo wysoko ceniona. Przymiotnik „polski” w Chinach jest równoznaczny nie tylko z doskonałą jakością kamienia ale i misternym wykonaniem i pomysłowością w użyciu tego cennego surowca. Ciekawostką też jest fakt, że jednymi z najczęściej zamawianych przedmiotów dekoracyjnych prezentowanych zagranicznym gościom są właśnie wyroby z bursztynem. Skoro więc Złoto Północy, jak nazywany jest bałtycki bursztyn, doceniają kupcy na całym świecie, warto w taką biżuterię z bursztynem zainwestować, tym bardziej, że wciąż jeszcze jest dostępna w naszym kraju po atrakcyjnej cenie.

Biżuteria z bursztynem i jej pozostałe właściwości

Bursztyn bałtycki od najdawniejszych czasów był używany jako kamień ozdobny i leczniczy. Biżuterię i amulety z bursztynem wyrabiano w paleolicie. Noszenie ozdób z bursztynem miało też dawniej chronić przed chorobami i urokami. Do dzisiaj wiara w moc, jaką ma w sobie biżuteria z bursztynem jest  silna. Ozdoby z bursztynem nosi się  na szczęście lub obdarowuje nimi ukochane osoby.  Faktem jest, że bursztyn ma właściwości bakteriobójcze i wspomaga leczenie chorób reumatycznych, przeziębień czy dolegliwości związanych z chorobami górnych dróg oddechowych.
Biżuteria z bursztynem to nieprzemijalne piękno, jesteśmy przekonani, że będzie Państwa cieszyła przez lata.

Moje ulubione produkty.

1