Biżuteria z koralem - ceny producenta, szeroki asortyment.

Biżuteria z koralem

Biżuteria z koralem jest wyjątkową propozycją w ofercie Polcarat Design. Koral to szkielet morskiego zwierzęcia, oszlifowany w kształt gładkiej bryłki. Jego fascynujące właściwości i niezwykły urok znane są człowiekowi od tysiącleci. Biżuteria z koralem to ozdoba, która szczególnie przypadnie do gustu miłośniczkom naturalnych, przyciągających uwagę wzorów.

Koral Jest 77 produktów.

Aktywne filtry

Biżuteria z koralem – skąd pochodzi?

Biżuteria z koralem produkowana jest z fragmentów raf koralowych ciepłych mórz i oceanów. Koralowce to parzydełkowce, tworzące ogromne skupiska przytwierdzone do dna morskiego. Wielkie, spektakularne siedliska koralowców nazywamy rafą koralową. Jej niezwykłe, pociągające piękno jest tematem legend. Biżuteria z koralem urzeka nie tylko niezwykłą formą, ale i intensywnym, czerwonym kolorem. W naszej biżuterii wykorzystujemy korale rekonstruowane, gdzie mamy elementy korala naturalnego. Jednak ze względu na to, że cena korala za gram jest bardzo wysoka, np. kolczyki z koralem byłyby bardzo drogie.

Biżuteria z koralem Polcarat Design

Biżuteria z koralem Polcarat Design pochodzi od sprawdzonych dostawców i charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością. Dbamy o to, by oferowane przez nas wzory były unikatowe i pasowały do różnych kobiet. Są to inne produkty niż stare korale prawdziwe, jednak piękne i wyjątkowe.

Dlatego w naszej ofercie znajdziecie państwo kolczyki z koralem, naszyjniki i bransoletki z koralem, a  także pozostałą biżuterię z koralem: broszki, zawieszki czy komplety. Biżuteria z koralem Polcarat Design oprawiona jest w srebro najwyższej próby (wykorzystujemy wyłącznie srebro o próbie 925).

Część modeli jest dodatkowo oksydowana, co zwiększa odporność biżuterii i wydobywa z niej wyjątkowo intensywny blask.

Biżuteria z koralem – dla kogo?

Biżuteria z koralem to ozdoba zdecydowanie zwracająca uwagę. Nawet klasyczne wzory mają w sobie niepowtarzalny charakter i doskonale uzupełniają każdą stylizację.

Biżuteria z koralem świetnie komponuje się ze strojami wizytowymi jak i codziennymi. Naszyjnik z koralem będzie idealną ozdobą szyi podczas uroczystego przyjęcia. Biżuteria z koralem uzupełniona intensywnym odcieniem szminki potrafi zdziałać więcej niż najbardziej efektowna sukienka. Nie są to stare korale prawdziwe kulki, a elegancko otulone srebrem elementy korala.

Biżuteria z koralem przeznaczona jest dla pań w  każdym wieku. Świetnie podkreśli opaleniznę jak i uwydatni alabaster skóry. Intensywny kolor ozdób z koralem dyskretnie odwraca uwagę od ewentualnych mankamentów cery.

Jak nosić biżuterię z koralem?

Są minerały i kamienie, których popularność nigdy nie maleje. Tak właśnie jest z biżuterią z koralem. Biżuteria z koralem dobrze komponuje się ze zdecydowanymi kolorami, które możemy spotkać w naturze, a więc świetnie będzie wyglądała z czernią, szarością czy bielą. W odważniejszych stylizacjach możemy postawić na modne kontrasty i zestawić biżuterię z koralem z neonami czy błękitami.

Panie, które wybierają biżuterię z koralem mogą być pewne, że zostaną zauważone nawet w tłumie drogocennych kamieni. Biżuteria z koralem ma w sobie tyle uroku i magnetycznego przyciągania, że zauważają ją wszyscy.

Biżuteria z koralem – dlaczego warto w nią inwestować

Biżuteria z koralem przywodzi na myśl piękne, podwodne krajobrazy ciepłych mórz. Warto pamiętać, że koral szlachetny, który pochodzi z raf koralowych i atoli Oceanu Spokojnego jest prawnie chroniony i nie można go importować – stanowi naturalny pomnik przyrody, który podlega ścisłej, ochronie.

Na rynku jubilerskim najczęściej wykorzystuje się szkielety korali z Morza Śródziemnego – małe fragmenty rafy mieli się i dzięki metodom jubilerskim odzyskuje w formie pożądanych, oszlifowanych kształtów.

Koral to surowiec, którego ilość nie zwiększa się drastycznie,dlatego warto zainwestować w biżuterię z koralem już dziś. Prognozy rynku mówią, że biżuteria z koralem to ozdoba, której ceny będą rosły.

Biżuteria z koralem – co warto o niej wiedzieć

Ze względu na to, że biżuteria z koralem jest pochodzenia naturalnego i stanowi część szkieletu martwych organizmów, jej powierzchnia, nawet po oszlifowaniu, nigdy nie będzie idealnie gładka. Zawsze zostaną otworki, pory i nierówności, które tylko dodają biżuterii z koralem uroku.

Ta właściwość biżuterii z koralem niesie jednak za sobą pewne wymagania co do przechowywania: biżuteria z koralem powinna być przechowywana osobno, tak, by nie stykała się z inną biżuterią.

Naszyjnik czy kolczyki z koralem mogą się bowiem rysować lub matowieć przy kontakcie z innymi materiałami. Ważne jest również, by biżuteria z koralem była przechowywana w zamkniętym pudełku, dzięki temu nie zmatowieje i nie zmieni swojego zabarwienia.

Czy biżuteria z koralem jest modna?

Biżuteria z czerwonego koralu zachwyca bezustannie. Są bowiem materiały i wzory, które nigdy nie wyjdą z mody. Zdecydowanie należy do nich naturalny koral. Nic tak nie podkreśli karminu ust jak piękna biżuteria z koralu. Co ważne, biżuteria z koralu pasuje do każdego typu urody, podkreśli zarówno niebieskie jak i brązowe tęczówki, a z zielonych wydobędzie niezwykły blask.

Biżuteria z koralu kojarzona jest z dostatkiem i dobrobytem, a dzięki intensywnemu kolorowi – również z miłością. Biżuteria z koralem chętnie wybierana jest przez aktorki i modelki przy okazji największych wydarzeń branżowych.

Biżuteria z koralem – na jaką okazję?

Biżuteria z koralem Polcarat Design pakowana jest w eleganckie pudełeczko, dlatego doskonale nadaje się na prezent dla kogoś wyjątkowego. Mówi się, że czerwień biżuterii z koralem symbolizuje najgłębsze uczucia, dlatego kolczyki z koralem będą wspaniałym pomysłem na Walentynki. 

Z pierścionka z koralem ucieszy się również mama, siostra czy babcia, ponieważ biżuteria z koralem podkreśla urodę zarówno bardzo młodych jak i dojrzałych kobiet. Warto wybrać biżuterię z koralem, kiedy nie do końca znamy gust osoby, którą chcemy obdarować – ten piękny surowiec zawsze znajduje uznanie wśród płci pięknej. W przypadku naszego sklepu jest to koral rekonstruowany, dlatego jego cena jest niższa niż w przypadku gdy jest to koral naturalny w 100%.