Biżuteria z bursztynem - najwyższej jakości bałtycki bursztyn

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem to nieprzemijająca klasyka, którą co sezon odkrywają na nowo projektanci. Szlachetność i tajemnica zamknięte w każdej bryłce z bursztynem powodują, że  zakochują się w nim kobiety i mężczyźni.

Bursztyn  to odwieczny obiekt pożądania  wszystkich, którzy kochają piękne przedmioty. W wielu kulturach przedmiotom z bursztynem nadaje się cechy magiczne i prozdrowotne. Bursztynowa Komnata do dziś jest jedną z największych tajemnic XX wieku.

Bursztyn Jest 153 produktów.

Aktywne filtry

Co to jest bursztyn?

Bursztynem nazywamy zastygłą żywicę, którą produkowały 40 milionów lat temu temu olbrzymie drzewa iglaste. Złota, lepka ciesz skapywała z gałęzi i formowała się wewnątrz gigantycznych pni.

Często do grudek z bursztynem przyklejały się owady, inne rośliny czy małe zwierzęta. Doskonale zachowane w złotych bryłkach z bursztynem odkrywają przed nami tajemnice historii Ziemi. Biżuteria z  bursztynem to skarb sprzed milionów lat.

Dlaczego biżuteria z bursztynem jest taka cenna?

Bursztyn to szlachetny surowiec naturalny. Nie ma na świecie dwóch identycznych bryłek z bursztynem, a to oznacza, że nie istnieje na świecie druga dokładnie taka sama biżuteria z bursztynem.

Będą się one zawsze różniły inkluzjami, załamaniami, formą. Z bursztynem jest jak z kobietą, która go nosi  – bywa kapryśny i piękny, nieodgadniony i nieuchwytny. Znamy ponad 60 odmian bursztynu, ale najbardziej cenionym jest ten nazywany Złotem Bałtyku i taka właśnie biżuteria z bałtyckim bursztynem znajduje się w naszej ofercie.

Biżuteria z bursztynem Polcarat Design

W ofercie Polcarat Design znajduje się biżuteria z bursztynem w wielu odsłonach: klasycznych i nowoczesnych w formie kolczyków, wisiorków, broszek, pierścionków czy bransoletek. Posiadamy również komplety biżuterii z bursztynem – jeśli macie Państwo ochotę podarować komuś bliskiemu wyjątkowy prezent.

Biżuteria z bursztynem okuta jest srebrem najwyższej próby. Nasz bursztyn pochodzi ze złóż Morza Bałtyckiego i został pozyskany z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego.  Dobro Bałtyku i jego bogactwo są dla nas bardzo ważne, dlatego nasza biżuteria z bursztynem pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców.

Biżuteria z bursztynem – kiedy ją wybrać?

Biżuteria z bursztynem jest idealnym prezentem na każdą okazję, ale wiemy, że dla wielu osób bursztyn to kamień wyjątkowo ważny. Kobiety, które wybierają biżuterię z bursztynem lubią zaskakiwać. Możliwości, jakie daje ten piękny, naturalny surowiec powodują, że bursztynowa biżuteria zawsze zwraca uwagę.

Klasyczne formy jak i awangarda, romantyczne wzory lub kształty zwierząt – biżuteria z bursztynem jest idealna dla kobiety w każdym wieku. Biżuteria z bursztynem Polcarat Design zakuta jest w srebro najwyższej próby 925 lub pozłacana.
Biżuteria z bursztynem się nie starzeje, nigdy nie wychodzi z mody i nie poddaje się zmieniającym trendom.

Biżuteria z bursztynem – jaki kolor?

Bursztyn ma wiele odmian i odcieni, które nadają mu różnego charakteru. Bursztyn potrafi być gładki jak tafla wody lub nieregularny i chropowaty. Jego przejrzystość również może się zmieniać – w naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno eleganckie formy z bursztynem zabarwione mleczną tonią jak i przejrzyste bursztyny w wielu odcieniach.

Bursztyn Polcarat Design występuje w kolorach od jasnego żółtego, przez pomarańczowy, złoty, miodowy, karmelowy, zielony aż po głębokie odcienie koniaku. Prosimy również zwrócić uwagę na bursztyn zielony w kilku odcieniach. Jesteśmy przekonani, że któryś z nich Państwa urzeknie.

Zasada doboru bursztynu jest dość dowolna, pasuje on kobietom o chłodnym jak i ciepłym typie urody, temperamentnym i spokojnym. Naturalne pochodzenie bursztynu powoduje, że trudno jego jednoznacznie zdefiniować i jasne odcienie pasują zarówno młodym dziewczynom jak i dojrzałym kobietom. Z bursztynem można zrobić wiele, dlatego nasza oferta jest bardzo szeroka.

Twoja biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem Polcarat Design jest tak projektowana, by była nie tylko ozdobą osoby, która ją nosi, ale samodzielnie stanowiła piękną małą rzeźbę. Ten niezwykły surowiec urzeka naszych projektantów swoją plastycznością – dlatego warto obejrzeć całą kolekcję Polcarat Design, by wybrać swoją biżuterię z bursztynem, która nas zachwyci.

Biżuteria z bursztynem wygląda olśniewająco zarówno w kompletach jak i samodzielnie, w połączeniu ze złotem, srebrem, ale i materiałami takimi jak rzemień czy skóra.

Dla zwolenników wzorów ponadczasowych proponujemy biżuterię z bursztynem w odcieniu pomarańczowym. To najczęściej wykorzystywany w jubilerstwie kolor bursztynu i jest odpowiedni zarówno na dzień jak i wieczór.

Fani awangardy i nowoczesności również mają ogromny wybór: biżuteria z polerowanych kamieni w odcieniach złota lub głębokiego szafiru przyciąga wzrok i zostaje zapamiętana na długo. Każde oczko z bursztynem jest wyjątkowe, dlatego warto poświęcić chwilę, by wybrać swoją ulubioną biżuterię z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem  – dobra i polska

Biżuteria z bursztynem jest jednym z najbardziej charakterystycznych produktów  kojarzonych z Polską za granicą. Szczególnie w Chinach, które są jednym z głównych rynków zbytu bursztynu na świecie, polska biżuteria z bursztynem jest wyjątkowo wysoko ceniona.

Przymiotnik „polski” w Chinach jest równoznaczny nie tylko z doskonałą jakością kamienia ale i misternym wykonaniem i pomysłowością w użyciu tego cennego surowca. Ciekawostką też jest fakt, że jednymi z najczęściej zamawianych przedmiotów dekoracyjnych prezentowanych zagranicznym gościom są właśnie wyroby z bursztynem.

Skoro więc Złoto Północy, jak nazywany jest bałtycki bursztyn, doceniają kupcy na całym świecie, warto w taką biżuterię z bursztynem zainwestować, tym bardziej, że wciąż jeszcze jest dostępna w naszym kraju po atrakcyjnej cenie.

Biżuteria z bursztynem i jej pozostałe właściwości

Bursztyn bałtycki od najdawniejszych czasów był używany jako kamień ozdobny i leczniczy. Biżuterię i amulety z bursztynem wyrabiano w paleolicie. Noszenie ozdób z bursztynem miało też dawniej chronić przed chorobami i urokami. Do dzisiaj wiara w moc, jaką ma w sobie biżuteria z bursztynem jest  silna.

Ozdoby z bursztynem nosi się  na szczęście lub obdarowuje nimi ukochane osoby.  Faktem jest, że bursztyn ma właściwości bakteriobójcze i wspomaga leczenie chorób reumatycznych, przeziębień czy dolegliwości związanych z chorobami górnych dróg oddechowych.
Biżuteria z bursztynem to nieprzemijalne piękno, jesteśmy przekonani, że będzie Państwa cieszyła przez lata.