zamknij

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii (więcej informacji).
Wyłączenie plików cookies może spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu lub ograniczyć jego dostępność.Wykorzystanie unikalnych kamieni w branży jubilerskiej

Wykorzystanie unikalnych kamieni w branży jubilerskiej

Rynek jubilerski cały czas poszukuje nowych rozwiązań, które zostaną dostrzeżone przez prawdziwe wielbicielki biżuterii. Producenci wybierają niestandardowe kamienie oraz łączą je z różnymi typami kruszców, by uzyskać niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju egzemplarze. Jednak to ponadczasowe ozdoby, jak perły, bursztyn czy turkus cieszą się największym zainteresowaniem wśród kobiet z wyższych sfer. Wynika to z faktu, że naturalne i rzadko występujące kamienie są zdecydowanie droższe niż ich sztuczne zamienniki - do tego zwykle cechuje je szczególna elegancja oraz ciekawa oprawa jubilerska.

Połączenie naturalnych kamieni ze srebrem

biżuteria srebrna z turkusem

Coraz częściej spotyka się wyjątkowe kamienie jako ozdobę srebrnej biżuterii. Wynika to z faktu, że nie każdy minerał będzie dobrze wyglądał w połączeniu ze złotem. Ich charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd sam w sobie jest wystarczająco interesujący, a wykończenie srebrem pozwala podkreślić wyjątkowość samego kamienia bez przytłaczania go droższym kruszcem. Najlepszym przykładem jest biżuteria srebrna z turkusem - kamień ten posiada ciekawą kolorystykę, często poprzecinaną żyłkami innych minerałów. Ich zawartość może być w każdym kamieniu diametralnie różna, przez co nie znajdzie się na świecie dwóch identycznych kamieni. To samo tyczy się bursztynu - występuje on w diametralnie różnych barwach, każdy kamień może się różnić także odmienną zawartością pęcherzyków powietrza zawartych w swoim wnętrzu. Oznacza to, iż nawet kolczyki srebrne z bursztynem będące do pary nie będą miały dwóch identycznych kamieni, gdyż będą one różniły się między sobą mniejszymi lub większymi szczegółami.

Elementy biżuterii, a ich zdobienie

kolczyki srebrne z bursztynem

Biżuteria wykorzystująca naturalne kamienie takie jak turkus, perła czy bursztyn rzadko kiedy jest delikatna - srebrny wisiorek wykonany z bursztynu będzie zwykle masywniejszy niż ten wykonany z cyrkonii, a już zwłaszcza wtedy, gdy bursztyn zostanie wykorzystany w swojej nieoszlifowanej, naturalnej formie. Podobnie wygląda sytuacja, gdy w grę wchodzą kolczyki z perłami - jako że pereł się nie szlifuje, zostają one jedynie dostosowane do zakładania, przez co ich rozmiar może być dość spory. Dla niektórych kobiet może być to wadą, jednak dla tych, które chcą zwrócić uwagę na siebie oraz na swoją kreację, będą one więcej niż idealne.

Biżuteria zdobiona naturalnymi kamieniami - mimo iż dość specyficzna - jest lubiana przez dość spore grono kobiet. Duży wybór modeli, różnorodność kolorystyczna oraz unikalność sprawiają, iż duża ich ilość decyduje się na włączenie choć jednej sztuki do swojej kolekcji. Mogą to być pierścionki z kamieniami, bądź kolczyki z perłami - ważne jest, by mógł on podkreślić wyjątkowość swojej właścicielki oraz by dobrze prezentował się w wybranej stylizacji.

Wszystkie komentarze