zamknij

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii (więcej informacji).
Wyłączenie plików cookies może spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu lub ograniczyć jego dostępność.Jak dobrać biżuterię do eleganckiej kreacji?

Jak dobrać biżuterię do eleganckiej kreacji?

Każda kobieta planująca uroczystą kolację lub oficjalne wyjście pragnie dobrze wyglądać. Aby móc osiągnąć zamierzony efekt, musi ona spędzić wiele czasu na dopracowywaniu każdego szczegółu swojego wyglądu. Nie jest to tylko kwestia eleganckiej sukni - równie ważne są dodatki takie jak buty, torebka i, co najważniejsze, biżuteria. Jaka powinna być? To już zależy oczywiście od głównej kreacji, lecz mimo to istnieją pewne nieoficjalne "wytyczne" dobierania błyszczących dodatków.

Dobieranie biżuterii do kreacji wieczorowych

kolczyki wiszące

Odpowiednio dobrana biżuteria do kobiecej stylizacji nadaje jej charakteru i elegancji. Zupełnie inne dodatki sprawdzą się podczas wyjścia do restauracji, a jeszcze inne podczas spotkania biznesowego. Dlatego tak istotne jest, by dbać o najmniejsze detale, wybierając najbardziej uniwersalne rozwiązania. Dotyczy to zwłaszcza eleganckich stylizacji, gdzie nie można przesadzić z kolorystyką oraz zbyt wyrazistym krojem, co przekonuje do utrzymania prostego tonu stylizacji. Jakie więc są główne reguły dobierania biżuterii do wieczorowych kreacji? Przede wszystkim powinno się wyznaczyć konkretny "motyw przewodni", według którego dobierany będzie cały komplet. Motywem przewodnim może być kolor biżuterii bądź konkretny kamień ją zdobiący, jednak zwykle jest nim kruszec, z którego wykonana jest biżuteria. Dzięki temu można w łatwy sposób dobrać inne dodatki pasujące pod kolor - między innymi klamry przy butach, pasek czy łańcuszek torebki.Inną, dość ważną regułą jest również spójność motywu. Co to oznacza? Przede wszystkim to, iż niektóre elementy biżuterii nie powinny być ze sobą zestawiane, chyba że są one z tego samego kompletu. Dobrym przykładem są bransoletki srebrne i ciężkie naszyjniki - odmienne wzornictwo będzie tutaj bardzo widoczne, co może negatywnie wpłynąć na zestawienie całej kreacji. Zbyt duża różnorodność elementów może też zaburzyć spójność sukienka-biżuteria-dodatki, przez co kreacja może wydawać się niedbała.

Czego unikać w trakcie zestawiania biżuterii?

broszki srebrne

Nie tylko spójność kolorystyczna ma znaczenie przy doborze biżuterii. Stawiając na klasyczną suknię wieczorową, należy pamiętać, że ciężkie, srebrne kolczyki wiszące czy długie naszyjniki nie będą wyglądały razem zbyt efektownie. Zdecydowanie łatwiej postawić na coś lekkiego - na przykład na dodatki takie jak bransoletki z cyrkoniami o ciekawych kształtach i kolorach czy broszki srebrne, które wyróżnią wśród tłumu choćby i najprostszą kreację, albo nawet na kolczyki eleganckie z kamieniem Svarowskiego. Poza tym takie elementy łatwo łączy się z resztą dodatków, dzięki czemu można skomponować spójny zestaw biżuterii wieczorowej.

Podczas komponowania eleganckiej stylizacji warto zadbać o detale, które podkreślą jej charakter. Wybór biżuterii jest naturalnie świetnym pomysłem - oczywiście zakładając, iż możliwe jest spójne połączenie wszystkich elementów. Nie zawsze oznacza to, iż trzeba decydować się na ubiór jednocześnie łańcuszków, bransoletek i kolczyków. Eleganckie kobiety nie potrzebują tak dużej ilości dodatków, aby podkreślić swoją kobiecość i wyjątkowość - im czasami wystarczy mały, niepozorny element, by wybić się ponad tłum.

Wszystkie komentarze