zamknij

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii (więcej informacji).
Wyłączenie plików cookies może spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu lub ograniczyć jego dostępność.Cyrkonie i ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie i ich zastosowanie w biżuterii

W dzisiejszych czasach jubilerzy na całym świecie mają do dyspozycji setki różnych kamieni szlachetnych oraz drogich kruszców, na bazie których mogą tworzyć swoje arcydzieła. Efektem tego są tysiące możliwości, na jakie można natknąć się na rynku - pierścionki z diamentami, kolczyki z rubinami, bransoletki wysadzane turkusami, wszystko to jest dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki. Niestety, mimo ogólnej dostępności surowca, problemem może być jego wysoka cena, która sprawia, iż produkty jubilerskie mogą być poza zasięgiem większości osób. Nie jest to jednak żadna strata, gdyż istnieje także tańsza alternatywa dla drogocennych kamieni, jaką są sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie.

Ozdabianie biżuterii przy wykorzystaniu cyrkonii

kolczyki z cyrkoniami

Cyrkonie - bo to o nich mowa - są półfabrykatem jubilerskim, zazwyczaj występującym w wersji bezbarwnej. Przypominają one misternie oszlifowane kamienie szlachetne, jednak mają znacznie niższą cenę rynkową, dzięki czemu są dostępne dla każdego. Ze względu na możliwość ich dowolnego zabarwienia przy odpowiednim wymieszaniu właściwych materiałów, mogą być one substytutem prawie każdego kamienia szlachetnego - oznacza to, iż bransoletki, zawieszki czy kolczyki z cyrkoniami mogą imitować zarówno diamenty, jak i szafiry czy rubiny. Każda kobieta może więc znaleźć zestaw idealnie dopasowany do swoich oczekiwań, który będzie podkreślał zarówno codzienną, jak i wyjściową stylizację.

Połączenie srebra i cyrkonii

https://www.polcaratdesign.pl/2520-home_default/srebrna-broszka-z-cyrkoniami-b-141.jpg

Sztuczny kamień jubilerski najczęściej znajduje zastosowanie w srebrnej biżuterii - dzięki temu każda kobieta może pozwolić sobie na jej zakup. Zwykle są to proste, delikatne kreacje, ale wśród nich można znaleźć także mniej delikatne naszyjniki czy srebrne kolczyki z cyrkoniami. Najczęściej występują też w kompletach kolczyki-bransoletki-łańcuszki, co pozwala bez trudu spójnie dobrać elegancką stylizację. Coraz częściej spotyka się także nietypową biżuterię srebrną wykorzystującą cyrkonię jako swój główny kamień - między innymi dobrym przykładem będą broszki z cyrkoniami w różnych kolorach, które pozwalają wyróżnić nawet prostą kreację w gustowny, stonowany sposób. Innym przykładem są też klipsy srebrne ozdobione cyrkoniami, idealne dla pań niezdecydowanych na przekłuwanie uszu oraz dla dziewczynek w każdym wieku. Na koniec warto też wspomnieć o pierścionkach zaręczynowych ozdobionych cyrkonią - ze względu na swoją niską cenę, pierścionki srebrne z cyrkonią coraz częściej wybierane są przez młode pary, które jak najszybciej chcą spotkać się przed ołtarzem.

Cyrkonia posiada wiele właściwości, które przyczyniają się do efektownego wyglądu oraz żywotności biżuterii. Wykorzystywana jest nie tylko w standardowej biżuterii - swoje zastosowanie znajdują także w nietypowych kreacjach jubilerskich, a nawet w przemyśle odzieżowym. Możliwość otrzymania sztucznego kamienia w niemalże każdym kolorze to przede wszystkim zwiększenie dostępności produktów oraz utworzenie niepowtarzalnych egzemplarzy, które pozwalają na wyrażenie swojej indywidualności za pomocą dodatków.

Wszystkie komentarze